Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
26 червня 2018 року в Україні відбувся другий загальнонаціональний форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ: розширення можливостей». Захід проведено в рамках проекту підтримки судової реформи. Його проведення підтримали українсько-канадський Проект підтримки судової реформи, Вища рада правосуддя, Верховний суд, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Рада суддів України, Державна судова адміністрація України, Національна школа суддів України ,Центр демократії та верховенства права, громадське об»єднання «Детектор медіа», Інститут масової інформації, Національна спілка журналістів України. Генеральними інформаційними партнерами виступили «Юридична газета» та агентство «Інтерфакс-Україна».
Як зазначалось в нашому анонсі, метою даного форуму є співпраця судів та засобів масової інформації, налагодження взаєморозуміння між представниками обох професій, шляхи подолання стереотипів та маніпуляцій під час висвітлення судових процесів у ЗМІ.
Своїм досвідом, напрацьованим протягом багатьох років, з суддями - спікерами та прес – секретарями судів України поділились голова Вищого суду провінції Нова Шотландія, що в Канаді, Майкл МакДональд, директорка з питань комунікації Судової адміністрації провінції Нова Шотландія (Канада) Дженіфер Стейрс.
Було цікаво послухати і українських колег, що розповіли про втілення в життя проектів співпраці із засобами масової інформації, шляхи налагодження комунікації з громадськістю. Особливу увагу у слухачів викликали розповіді наступних спікерів:
- Наталії Богацької, голови Одеського апеляційного господарського суду, яка очолює Центр судової комунікації Одеської області, що детально розповіла про досягнення у сфері формування громадської думки про судову систему через засоби масової інформації, до яких донесено зміст роботи судів, інформацію про прийняті рішення загальнодоступними термінами, а не професійною юридичною мовою;
- Олени Кібенко, судді-спікера Верховного суду, яка поділилась досвідом запровадження комунікації від самого початку створення Верховного суду, коли все довелось починати з чистого аркуша;
- Юлії Джепи, судді-спікера господарського суду Сумської області, чиї напрацювання у сфері комунікації можна взяти як зразок не тільки прес- службам судів, а й спеціалістам з випуску відеороликів.
Своє бачення співпраці з судами висловили і представники масмедіа.
- Роман Головенко, керівник юридичного відділу Інституту масової інформації, підвів підсумки роботи журналістів в судах з часу проведення першого форуму, тобо за рік;
- Євген Гордійчук, головний редактор журналу «Фокус», довів до відома присутніх необхідність про інформування громадян про їх права шляхом опублікування судових рішень доступною для широкого загалу мовою;
- Андрій Куликов, голова громадського об»єднання «Громадське радіо», акцентував увагу учасників форуму на методах, які привернуть увагу журналістів до суддівської праці та закликав суддів тісно співпрацювати з представниками ЗМІ, щоб висвітлена ними інформація не була спотвореною в силу відсутності у журналістів юридичної освіти.
В заході, що став щорічним загальнонаціональним , від Попільнянського районного суду участь взяли суддя-спікер Рудник Микола Іванович та заступник керівника апарату суду Комаровська Світлана Вячеславівна, яка виконує обов»язки прес - секретаря.